Kdy se posunout na roli Clinical Trial Managera?

Každý monitor se jednoho dne dostane do fáze, kdy přemýšlí, zda už nastala ta správná doba na postup. V takové chvíli je dobré si položit těchto 5 otázek:

 

1. Stojím vůbec o postup?

 

Od vysokoškoláka se tak nějak očekává, že v kariéře kontinuálně poroste. Stoupat stále výš po kariérním žebříčku ale není pro každého. Proč tedy nezůstat na stejné pozici, pokud vás naplňuje a baví? Není to žádná hanba a naopak, honba za kariérou za každou cenu ničí akorát zdraví. Zajímavou zkušeností je horizontální posun, tedy změna pozice na stejné úrovni. Monitor si tak může vyzkoušet roli v regulatory, farmakovigilanci, nebo třeba v medicínském oddělení.

Taková změna dodá ztracený drive.

 

2. Mám na to dost zkušeností?

 

Než se monitor stane projektovým manažerem, je třeba, aby získal zkušenosti v terénu, tedy na centrech. Praxi žádná škola ani kurz nenahradí. Důležité je také navázání kontaktů se zkoušejícími, které na manažerské pozici bohatě využije.

 

3. Mám na to vlastnosti?

 

Projektový manažer volí strategii, jak jeho tým dosáhne daných cílů. Předvídá možné krizové scénáře a je na ně připraven. Cíle jasně a srozumitelně komunikuje se svým týmem. Plně převezme zodpovědnost za zdárný průběh projektu. S důvěrou deleguje dílčí úkoly na členy týmu, protože věří jejich schopnostem. Motivuje druhé svým vlastním, dobrým příkladem. Dodržuje nejen termíny, ale i sliby dané svým spolupracovníkům.

Projektové vedení studie tedy vyžaduje:

– strategické plánování
– analytické myšlení
– komunikativnost
– zodpovědnost
– delegování
– motivaci
– integritu

 

4. Zůstat nebo hledat jinde?

 

Pokud se vám ve firmě líbí, máte navázané dobré vztahy a souzníte s firemní kulturou, je nejlepší porozhlédnout se nejprve zde. Některé firmy nabízejí i stínovací programy, kdy je možné vyzkoušet si danou roli nanečisto pod vedením zkušeného kolegy. Pokud se vám však ve stávající firmě nelíbí, upravte si životopis i zdejší profil a začněte odpovídat na inzeráty.

 

5. Šéfe, co Ty na to?

 

Máte skvělého šéfa? Dejte si s ním nejdřív schůzku a proberte možnosti vašeho kariérního růstu. Někdy nadřízený ani netuší, že máte o vyšší pozici zájem. Nasměruje vás, jaká role by pro vás byla nejlepší a kdy se nějaká zajímavá pozice bude ve firmě otevírat.

 

Práce projektového manažera v oblasti klinických hodnocení je nesmírně zajímavá a tato role otevírá široké možnosti dalšího profesionálního růstu. Určitě ji mohu jen doporučit!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *