Začínáte v roli Clinical Trial Managera?

Každý začátek je těžký. Posunout se z role monitora na manažerskou roli vyžaduje mimo jiné změnit dosavadní přístup a myšlení. Nejtěžší ale je smířit se s tím, že se většinou idylický začátek nové kariéry nekoná. Mám pro vás 3 doporučení, které vám usnadní začátek na manažerské pozici:

 

1. Zachovejte klid!

Nastoupili jste ve velkém korporátu s očekáváním, že vše bude v den nástupu připraveno. Jen zasednete k počítači a pojedete. Přidělený Peer Buddy vás bude trpělivě provázet jednotlivými kroky minimálně po celou dobu onboardingu.

Realita je ale poněkud jiná…

Mobil není zprovozněný a počítač bez něj nefunguje. Když konečně fungovat začne, nemáte nikam přístupy. IT ticket je tak vaším velkým kamarádem na nejbližší týdny. Na Peer Buddyho můžete většinou zapomenout. Nevíte, co dřív. SOPy, LMS školení, protokoly a do toho kvanta e-mailů, u kterých vůbec netušíte, co po vás chtějí.

Je také běžné, že vyfasujete své studie stylem – honem, honem, tady to je, hlavně si to už převezmi, tahle studie je fakt hrůza! Pochybujete, jestli jste tu správně. Chcete to vzdát ještě ve zkušebce.

Neztrácejte hlavu! Prvotní zmatek pomine. Vy se postupně rozkoukáte, poznáte lépe nové kolegy a vše začne fungovat. Chce to jen obrnit se trpělivostí a nevzdat to hned na začátku!

 

2. Ptejte se

Žádná otázka není hloupá! Nebojte se ptát, ať se rychleji zorientujete. Každý má pro nováčka pochopení, rád poradí a nasměruje. Nenechte se odradit tím, že jsou všichni strašně busy. Informace nutně potřebujete, nebo budete dělat chybné kroky.

 

V prvních dnech si zjistěte, kdo je zodpovědný za:

• podání a komunikaci se SÚKL a EK
• rozpočty a smlouvy s centry
• přípravu šanonů na centra
• na koho se můžete obracet s dotazy
• kdo je line manager “vašich” monitorů

 

3. Nepodceňujte se

Mít o sobě pochybnosti je normální. Jste v neznámém prostředí, nevíte jak to ve firmě funguje a jaké jsou vzájemné vztahy. Ten pocit, že ostatní ví všechno a vy nic. S tím bojuje každý CTM, který se nově posune z pozice monitora do manažerské role. A řekněme si na rovinu, monitorští mazáci mu to nijak neusnadňují.

Vy jste měli odvahu vystoupit z davu,

projít náročným výběrovým řízením a

vás vybrali pro vaše schopnosti a zkušenosti!

Jednejte proto s pokorou, ale pevní v základech. Nepovyšujte se, ale ani neponižujte. Za pár měsíců budete na začátky vzpomínat s úsměvem a vše budete mít pevně v rukách!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *