5 nejčastějších chyb v životopise CRA

Chcete se stát monitorem klinických hodnocení? Pak se připravte na velkou konkurenci! Zájem o tuto pozici exponenciálně roste. Není divu. Je to role skýtající mnoho příležitostí a dalšího růstu. Abyste se ale do výběrového řízení vůbec dostali, vylaďte si nejprve životopis. Opravdu nestačí mít jeden mustr, který používáte napříč spektrem různých pozic a mimochodem i na roli CRA. Profesionální životopis o vás vypráví příběh, ve kterém se chce potenciální zaměstnavatel dozvědět, v čem je vaše přidaná hodnota a jak mu pomůžete vyřešit jeho trable.

Proto si dejte pozor na těchto 5 nejčastějších chyb, které vám mohou zhatit cestu k vysněné práci:

1️⃣ Pravopis a formátování

Pečlivě si po sobě překontrolujte celý text, zda jste tam nenasázeli hrubky či gramatické chyby. Nepůsobí to profesionálně a spíše vás to pro pozici monitora diskvalifikuje, protože v této roli je kultivovaný psaný projev velmi důležitý. Zkontrolujte si také formátování, zda jeden odstavec nepíšete v Times New Roman a druhý v Arialu jinou velikostí písma. To vznikne snadno tak, když si honem rychle vzpomenete, že je třeba životopis aktualizovat dřív, než ho pošlete do světa.

2️⃣ Přemíra osobních informací

Opravdu nemusíte uvádět datum narození a počet dětí. Ani soukromou adresu. Dokonce se nemusíte ani pouštět do detailního popisu rolí, které nejsou relevantní pozici CRA.
V sekci pro kontakt bohatě postačí:
• Jméno, příjmení
• Telefon a e-mail
• Odkaz na Linkedin profil

3️⃣ Chybějící role

Důležitá položka zvlášť v případě, pokud se na roli monitora hlásíte bez předchozích zkušeností. V takovém případě můžete uvést např.:

Pharmacist with passion for clinical trials

A náborář hned ví, kam vás srdce táhne! 🙂
Chcete-li se však posunout v žebříčku CRA výše, napište:

Senior Clinical Research Associate with 6 years of experience

Tady náborář na první dobrou ví, že nejste žádný zelenáč a že mu do vyšší role hezky pasujete.

4️⃣ Chybějící souhrn

To je velmi častá chyba a zásadní nedostatek životopisů. V souhrnu, ideálně v odrážkách, shrnete svou dosavadní kariéru a praxi v oboru, dosažené úspěchy, znalosti legislativy, měkké dovednosti a přínos pro budoucího zaměstnavatele. Prodáváte zde své zkušenosti, tak se nebojte vypíchnout to, v čem jste opravdu dobří. Ze suchého popisu odpovědností u jednotlivých pozic to opravdu nikdo nepozná!

5️⃣ Není šitý na míru

Chcete uspět v hustém sítu výběrového řízení na pozici monitora? Pak je nutné vyladit svůj životopis tak, aby údaje v něm přesně pasovaly do profilu ideálního kandidáta.
A to pomocí kotvy ve formě klíčových slov, která jsou pro pozici CRA typická. Ať už váš životopis prohlíží software (Applicant Tracking System, ATS), nebo náborář, musí v něm na první dobrou najít SLOVA, shodující se s POŽADAVKY pro danou pozici. Tím vás kvalifikuje jako žhavého kandidáta, kterého chce poznat blíž! Avšak strohý seznam klíčových slov, který bude pravdivý jen napůl, nefunguje. Je důležité dosadit je do kontextu příběhu, který o sobě v životopise vyprávíte. Vždy si proto pečlivě přečtěte inzerát a vyznačte si v něm požadavky na kandidáta. Z nich pak vyberte ty, které se shodují s vašimi ZKUŠENOSTMI a ZNALOSTMI.

Pro pozici monitora (CRA) jsou to nejčastěji tato klíčová slova:

🔹 Life sciences
🔹 Pharmacy
🔹 Medicine

🔸 Clinical trial
🔸 Clinical research
🔸 Study phase I-III (IV)

🔹 ICH GCP
🔹 Legislation
🔹 Regulation

🔸 Guidelines
🔸 Directive
🔸 Local law
🔹 CTIS
🔹 EC (Ethics committee)
🔹 SUKL (Regulatory authority)

🔸 Safety
🔸 SAE reporting
🔸 Compliance

🔹 Site evaluation (qualification, selection)
🔹 Initiation
🔹 Monitoring
🔹 Close out

🔸 Monitoring visit report
🔸 Trial Master File (eTMF)
🔸 CTMS

🔹 EDC (eCRF)
🔹 ePRO (eDiary)
🔹 Budget / Payments

🔸 IWRS (IRT)
🔸 Laboratory kits
🔸 IP management

Klíčová slova lze použít i u kandidátů bez předchozích zkušeností s monitoringem nebo u čerstvých absolventů. Například, absolvent farmacie zná zásady správné klinické praxe a legislativu. Kandidát bez zkušeností se zase může pochlubit samostudiem GCP nebo absolvovaným kurzem zaměřeným na práci monitora v klinických hodnoceních.

💡 Snažte se proto o co největší shodu inzerát – životopis. Pak budete mít dveře k pohovoru otevřené dokořán!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *