Má váš životopis drive?

Věnujte svému životopisu pravidelnou péči

I když o změně zaměstnání nyní neuvažujete, je dobré být připraven. Nabídku zajímavé pozice můžete dostat kdykoli. A pravděpodobnost toho, že vás někdo osloví, se zvyšuje s odslouženými roky.

Proto se nenechte zaskočit a buďte připraveni pochlubit se vaším vyladěným životopisem!

Zde jsou:
3 tipy, jak na to +1 speciálně monitorský:

Vytvořte si životopis na míru

Důkladně si prostudujte požadavky k dané pozici. Navede vás to k tomu, jaké informace ze své praxe do životopisu uvést a lépe tak zapadnout do definice ideálního kandidáta.

V praxi to znamená nemít jen jeden mustr životopisu pro všechny role.

Jiné informace uvedete pokud se hlásíte na pozici monitora, jiné pro medical science liasona, studijního manažera, line manažera, projekťáka, vedoucího studijního oddělení, atd..

Každá role je specifická a vyžaduje trochu jiné znalosti a dovednosti.

Nebojte se tedy např. vypíchnout perfektní znalost práce s Excelem nebo plánovacími programy hlásíte-li se na místo projektového manažera.

Silný úvod

Vytvořte si souhrn toho nejzajímavějšího z vašeho profesního života a uveďte ho stručně hned pod kontaktními údaji, ideálně v odrážkách.

Přidejte i počet let, které se dané pozici věnujete.

Používejte klíčová slova, která jsou v oboru běžná. Tím usnadníte personalistovi rozhodování, že jste pro danou pozici nejlepší volbou.

Dosažené úspěchy

Pochlubte se konkrétními příklady toho:

– čeho jste ve studiích dosáhli,
– zlepšováky, se kterými jste prorazili,
– rolemi subject matter experta (SME),
– aktivitami nad rámec job description,
atd.

Seznam studií

Vytvořte si přílohu k životopisu, kde uvedete seznam studií, které jste vedli, včetně počtu pacientů, center, indikací, sponzorů. Některé firmy tyto informace požadují a ty co ne, alespoň oslníte.

Nezapomínejte si tento seznam pravidelně aktualizovat. Za pár let budete tyto informace jen těžko lovit z paměti. Vím, o čem mluvím…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *