5 tipů jak centrům usnadnit nábor

Nábor pacientů do studií je věčné téma, které řeší každý monitor. Je to vedle deadlinů nejvíc stresující faktor. Splní, nesplní?

Vybrala jsem proto 5 oblastí, na které se mi osvědčilo zaměřit se především:

1. Využijte iniciaci na maximum

Každá iniciační návštěva zabere několik hodin. Pozornost týmu v čase rapidně klesá.

Proberte proto nejdůležitější informace na začátku, ať nezapadnou. Zaměřte se právě na nábor vhodných pacientů. Zdůrazněte cíle a milníky.

U složitějších indikací je s výhodou, zúčastní-li se iniciace Medical advisor, který nejlépe vysvětlí podrobnosti k požadavkům protokolu a dané indikaci.

Studijní tým také ujistěte, že se na vás mohou s dotazy kdykoli obrátit.

2. Připravte centrům minidokumenty

Miniaturní vydání protokolu a Inclusion/Exclusion kritérií, které může mít zkoušející stále v kapse a nehledá ho stále po šuplíkách nebo šanonech, značně usnadní práci při návštěvě potenciálního pacienta.

3. Sdílejte tipy z center, která hodně nabírají

Sdílení best practice ulehčí především méně zkušeným centrům vychytat mouchy a lépe se k náboru postavit.

4. Domluvte se na malých cílech v náboru

Pokud před sebou centrum má menší cíl, přistupuje k tomu s lehčí hlavou, než když vidí jen ten konečný počet. Domluvte se na měsíčních cílech třeba na čtvrt roku dopředu.

5. Komunikujte

Nejdůležitější je komunikace a podpora. Proaktivně se ptejte, zda to někde nedrhne a jestli nemůžete nějak pomoci. Pokud bude tým vědět, že má ve vás oporu a bude mít všechny potřebné aktuální informace, nábor půjde hladce.

Je jasné, že jsou studie, kdy sebelepší příprava nábor neovlivní. Jde především o indikace vzácných onemocnění. Nicméně u většiny ostatních lze perfektní přípravou eliminovat Screening Failure rate a pochyby studijního týmu ohledně kritérií požadovaných protokolem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *