5 tipů jak nechat Linkedin profil pracovat za vás

Uvažujete o kariérní změně? Pak svůj profil berte vážně a využijte jeho možnosti na maximum!

V dnešní době se práce hledá téměř výhradně přes Linkedin. Proto je důležité věnovat informacím na profilu maximální pozornost. Vyplatí se na něm jednorázově máknout a pak ho nechat pracovat. Jak na to?

🔸 Foto

Dejte si svou fotografii na profil, pokud ji tam nemáte. Navazuje první kontakt. Profil bez fotky nebudí důvěru. Volte foto obličeje s pohledem dopředu, nikoli postavu nebo profil, protože pak v miniatuře do obličeje není vidět. Ideální je fotka od brandového fotografa. Působí profesionálně a využijete ji i jinde.

🔹 Jméno

Uvádějte jméno i příjmení, jinak to působí podivně. Zkontrolujte si v nastavení, jak se vaše jméno zobrazuje ostatním uživatelům. Někdy tam mohou být zaškrtnuty jen iniciály. Zjistíte a upravíte zde: Nastavení – viditelnost – kdo může vidět vaše příjmení.

U vašeho jména si také můžete nahrát jeho výslovnost, což je milá feature pro zahraniční recruitery.

🔸 Motto

Slouží k profesnímu představení, nikoli ke sdílení oblíbených citátů! Je to těch pár slov pod vaší fotkou, které se objevují, když si někdo zadá vaše jméno do vyhledávače. Pro headhuntery je to základní orientace při rozhodování oslovím/neoslovím. Volte úderné označení pozice – neuvádějte pouze CRA, ale několika slovy popište co děláte.

🔹 Informace

Přidejte si tuto sekci (anglicky je pojmenovaná About) a stručně shrňte vaši přidanou hodnotu pro budoucí zaměstnavatele.

🔸 Horní banner

Často opomíjená část, kterou lze využít pro přitáhnutí pozornosti. Někdo je spíše vizuální typ, proto ho zaujme spíše tato oblast profilu. Volte zde krátké, ale výstižné sdělení, které o vás řekne to nejzásadnější. Dá se vytvořit v programu Canva, kde si můžete vybrat z různých šablon, které do tohoto banneru přesně pasují a snadno si ho podle sebe upravíte.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *