Vychytávky na cesty autem nejen pro jízdu na centra

Jak je na tom monitorka za volantem? 🚗

Monitorka stráví spoustu času za volantem, protože pravidelně jezdí do center (nemocnic) po celé republice (někdy i na Slovensko).

Když jsem s monitoringem v roce 2004 začínala, měla jsem mít jednu z prvních návštěv v lednu ve FN Ostrava. Vyrážela jsem brzy ráno. Venku mrzlo a lehce sněžilo. Po pár kilometrech začalo sněžit více a po chvíli se sněžení změnilo ve sněhovou vánici s poryvy větru. Všude byla bílá mlha, nebylo poznat, kde končí silnice a začíná příkop. Jela jsem krokem, bála se přidat plyn, pohnout volantem, přeřadit. Byla jsem zpocená strachem. Brzy mi došla voda v ostřikovači a já skoro neviděla přes čelní sklo. Nebyla jsem ještě ani v půlce cesty, když jsem na dálnici před sebou uviděla stojící kolonu. Myslela jsem si, že je to na chvilku kvůli nějaké práci na silnici.

Jenže…

Byla to hromadná nehoda, která se stala chvíli před tím. Brzy se začaly sjíždět sanitky. Bylo mi jasné, že to bude na dlouho. Měla jsem hlad a žízeň. Tu půllitrovku vody, co jsem měla s sebou, jsem samozřejmě už dávno dopila. K jídlu jsem neměla nic. Paliva jsem navíc měla málo, tak jsem ani nemohla mít puštěný motor. Na sobě jen kostýmek, na nohou lodičky. Byla mi strašná zima.
Strávili jsme tam několik hodin. Všechna auta byla zasypaná sněhem. Když jsme se už měli rozjet, tak jsem se snažila z auta odhrnout sníh. Měla jsem jen stěrku na led, takže to nešlo příliš dobře, navíc mi v kostýmku a lodičkách byla hrozná zima.
Opravdu jsme se za chvíli rozjeli. Ze schůzky, která měla za chvíli začít, jsem se omluvila a dojela jsem k nejbližší benzince. Tam jsem dočerpala palivo, doplnila ostřikovač a hlavně se prohřála u čaje a polévky. Vracela jsem se zpátky s pocitem naprostého selhání. A samozřejmě jsem to odnesla strašnou angínou.

Tento zážitek způsobil, že jsem si vytvořila svůj D1 vak, který od té doby vozím všude. V zimě, v létě.

👉 Obsahuje:

✔Termosku na uvaření vody, kterou lze napojit do zásuvky v autě
✔Zásobu sladkých a slaných sušenek, instantní polévky
✔Misku, příbor
✔Skládací nůž
✔Nabíječku
✔Teplé ponožky, svetr, rukavice
✔Deky pro každého cestujícího
✔Papírové kapesníky
✔Vlhčené ubrousky
✔Skládací lopatu
✔Smeták
✔Škrabku na led
✔Pracovní rukavice
✔Sněhové řetězy nebo pro ženy Autosocks, které se snadněji nandavají
✔Náhradní náplň do ostřikovače
✔Sprej na opravu defektu pneumatiky

👉 A samozřejmě si na každou jízdu beru:
💧 Balenou vodu
🥪Svačinu

👉 Navíc, řídím v pohodlné a bezpečné obuvi i oděvu.

👉 Ale hlavně – dbám na dostatečnou hladinu paliva v nádrži!
Nevyplatí se vyjíždět nádrž do dna! Protože v zimě je potřeba topit, v létě chladit!

Šťastnou jízdu (nejen na centra) za každého počasí! 🙂🍀

#cra #klubmonitorek #dokonalaridicka

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *