Visit report – monitorova vizitka

Psaní monitoring reportu nebývá příliš oblíbenou činností. Zdokumentovat právě proběhlou návštěvu, na nic nezapomenout a mít hotovo včas, dá zabrat. Report musí být podrobný, odrážející skutečný stav studie na centru. Je ukázkou kvality odvedené práce. Centra i monitora.

Vytvořit dokonalý report ale neznamená strávit jeho tvorbou mládí. Lze k tomu přistoupit chytře a práci si maximálně ulehčit. 

Cestou k usnadnění práce při psaní reportu však není kopírování těch předešlých. Nepůsobí to profesionálně a navíc mohou být opomenuty důležité informace. Je dobré si taky uvědomit, že důkladným zpracováním reportu si monitor kryje vlastní záda. 

Protože co není zdokumentováno, to se nestalo.

 

Jaký je tedy zvolit přístup?

  1. Určení priorit 
  2. Důkladná příprava
  3. Chytré poznámky
  4. Zdokumentování akce
  5. Zkontrolování gramatiky

Priority

Čas, který na centrum monitor má, je omezen. Proto si předem ujasněte, co při této návštěvě musíte určitě udělat a co snese odklad. 

Potřebujete probrat nábor, dataflow, timelines, změny protokolu/ICF? Vypište si to v bodech. Aby nedošlo k situaci, kdy zběsile listujete poznámkami, co jste to vlastně chtěli s PI probrat. A polovinu toho nakonec zapomenete. 

Příprava

Před odjezdem na centrum je nutné se důkladně připravit. Vytiskněte si seznam:

  • Dat k verifikaci
  • Otevřené queries
  • Oustanding issues
  • Jaké dokumenty založit
  • Atd.

Poznámky

Když jsem jako monitorka začínala, psala jsem si poznámky ručně do sešitu. Pak jsem to celé přepisovala do počítače. Nutno poznamenat, že to bylo v době, kdy jsem neměla laptop ani přístup k PC na centru. Přepisování poznámek tak byla značná ztráta času.

Nyní je laptop nezbytnou součástí monitorovi výbavy. Proto toho využijte a pište si poznámky rovnou ve Wordu nebo jiném editoru. Psaní reportu se tak zásadně urychlí. 

Zdokumentujte akci

Nereportujte jen issue, ale i to, co jste udělali pro to, aby se věci daly do pořádku a neopakovaly se. Posílíte tak důvěru ve Vaše profesionální schopnosti a doložíte úsilí centra na nápravě chyb.

Gramatika

Report šitý horkou jehlou, kde je nasekáno spoustu gramatických chyb, nepůsobí dobře. Proto si ho po sobě přečtěte, opravte překlepy a ověřte, zda věty dávají smysl. Myslete na vašeho projekťáka, jak nad právě odklepnutým reportem buď plesá radostí nebo zoufale pláče. 😉

Každopádně, skvěle sepsaný report podtrhuje vaši profesionalitu a otevírá vám dveře do vyšších pater.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *