Může monitor docílit work-life balance?

Monitor je pravou rukou zkoušejícího na centru. Je expertem pro danou studii a studijní tým se na něj s důvěrou obrací v případě dotazů všeho druhu. 

 

Jak vypadá takový normální pracovní den monitora?

 

V 6 ráno začíná na centru frmol. Přicházejí pacienti na studijní návštěvy a odběry krve.To je doba, kdy se objevuje nejvíc problémů. Nefungující systémy, zapomenutá hesla, chybějící léky nebo kity, dotazy na vstupní kritéria. Takže monitor je kolikrát vzbuzen a musí okamžitě fungovat.

Přes den jezdí na centra, celý den monitoruje, odpoledne se vrací domů, večer odpovídá na e-maily studijního managementu a píše report, pozdě večer vyřizuje po telefonu se zkoušejícím opravu eCRF. Takhle to jde s menšími obměnami celý týden. 

A monitor na dovolené? Najdete ho s mobilem u ucha na túře, na pláži nebo na lyžích, jak řeší ty samé jobovky, protože zkoušející jeho backupu nevěří. Kde tedy vzít čas na rodinu, koníčky, odpočinek, sebevzdělávání a psaní příspěvků na Linkedin?

 

Řešením je nastavení jasných hranic. 

 

Být ochoten pomoci neznamená, že svůj život upíšu studii! Pokud vám z centra běžně volají pozdě večer s tím, že mají konečně čas, odmítněte to! Řešte tuto situaci se svým CTM, který může po své linii eskalovat navýšení budgetu třeba pro koordinátorku, která na vás bude mít čas v pracovní době.

 

Každá situace má řešení. Nedělejte ze sebe poskoka!

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *