Monitor a projekťák – nerozlučná dvojka

🚗Jeden je v terénu, druhý v kanceláři.
👩‍⚕️Jeden jedná s lékaři, druhý se studijnim managementem.
📄Jeden se probírá dokumenty, druhý tabulkami.
📈Jeden plánuje, druhý koná.

Oba mají ale stejný cíl – dovést každou studii s novým lékem úspěšně do cíle!

Může se zdát, že projektový manažer je tam jaksi navíc, má teplé místečko a vše oddře monitor.

No, není to tak.

Ač monitorskou dřinu nijak nezpochybňuji a naopak velmi obdivuji, tak i projekťák má v klinickém hodnocení své důležité a nezastupitelné místo.

Sama jsem jím byla 15 let. Vyzkoušela jsem si vedení malých i obrovských týmů. Rychlých i nekonečně dlouhých studií. Hodně jsem se toho za tu dobu naučila. Především nedělat ze sebe mistra světa, který všechno zvládne sám. Důvěřovat schopnostem monitora a s klidem delegovat úkoly, které zvládne lépe než já. Také analyzovat chyby a poučit se z nich. Uvědomit si své silné stránky a zaměřit se na jejich rozvoj.

Jaká je tedy role projektového manažera v klinickém hodnocení?

Projektový manažer je jako drak. 🐉

💊 Sleduje studii z výšky, vidí CESTU, po které vede tým k vytyčenému cíli. Na cestě odklízí překážky, hledá nejlepší terén, chrání tým před bouřemi.

💊 Jasně týmu definuje CÍLE studie (počty center, pacientů, jednotlivé deadliny) a neustále kontroluje vývoj. Zasahuje, když to někde dře.

💊 Určuje STRATEGII, jakou se cílů dosáhne. Každé centrum je jiné, má jiné možnosti, zkušenosti, personál, vybavení. Tomu musí přizpůsobit plánování.

💊 Sleduje TRENDY odchylek od protokolu, analyzuje, vymýšlí úderné akční plány.

💊 STABILIZUJE základnu. Motivuje, roztleskává, povzbuzuje, naslouchá. Je motorem, který tým pohání i přes překážky dál. Jeho tým ví, že se na něj může vždy spolehnout a má v něm oporu.

💊 Efektivně DELEGUJE jednotlivé úkoly mezi členy týmu. Když vidí, že má jeden naloženo moc, ubere mu. Větší samostatnost očekává od senior monitora. Juniorovi naopak pomáhá se zorientovat a trpělivě se mu věnuje.

💊 OBHAJUJE výkon svého týmu u zahraničního studijního managementu. A jsou to někdy diskuze velmi náročné a nepříjemné. Takový projekťák se u nejedné telekonference se studijním manažerem pěkně zapotí.

🐉

Role projektového manažera v klinickém hodnocení je velmi pestrá a člověk se při ní hodně naučí a posune.

A i když to není vždy růžové a někdy to jde hodně na dřeň, rozhodně stojí za to o ni usilovat a to nejen kvůli vyššímu platu!

Je odrazovým můstkem za další kariérou, třeba na globálního studijního manažera v zahraničí, na line manažera monitorů, ale klidně i na vedoucí role v klinickém oddělení.

A projektové vedení lze pak s výhodou využít i v soukromém životě. Hlavně v delegování domácích prací vidím za tu dobu značný posun (pro mě) pozitivním směrem! Kdo u vás příště vynese odpadky? 😁

#CRA #projektak #klinickahodnoceni #klubmonitorek #kazdazkusenostdobra

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *