Jak si udržet fokus i u dlouhodobých studií?

Monitor je ve své praxi zodpovědný za různé projekty. Některé studie jsou tak rychlé, že se nestačí ani pořádně rozkoukat.🌪️ Jiné se ale vlečou roky. 🐌
A právě u těch dlouhodobých je velmi těžké udržet si nasazení a morálku po celou dobu jejich trvání. Sama jsem zažila extenze extenzí, ze kterých byli nešťastní jak monitoři, tak centra.

Nabízím vám 5 tipů, jak zvládnout sebedelší studii, aniž by utrpěla vaše psychika a kvalita projektu:

1. Vytvořte si časový plán
Naplánujte si jednotlivé úkoly. Vymezte je časově. Odškrtávejte si jejich splnění. Studie se vám tak nerozplizne v čase.

2. Naporcujte slona
Rozdělte si jednotlivé aktivity na menší časti. Průběžně si například vyplňujte Storyboard, ať neztratíte v průběhu času přehled. Ale hlavně, nebudete na konci vystresovaní třeba z rekonciliace Trial Master Filu za těch několik dlouhých let.

3. CRA meetingy
Pravidelně se v týmu scházejte a to i v okamžiku, kdy máte pocit, že vše běží samospádem. I v extenzích přicházejí novinky a tak je nutné být v obraze. Tato setkání jsou dobrá i pro posílení týmového ducha a vzájemné motivace.

4. Lokální investigators meeting
Setkání zástupců studijních týmů, byť by byl jen virtuální, pomůže udržet nasazení center. Můžete zde probrat úskalí studie, zkušenosti jednotlivých center a to i zahraničních, co týmy nejvíc trápí a jak jim můžete pomoci.

5. Oslavy
Když dosáhnete jednotlivých milníků či cílů, odměňte se! Bude vás to motivovat do dalších měsíců či let.

Máte-li na starost vícero studií, je jasné, že priorita extenzí bude někde hodně hluboko. Nicméně chybou by bylo tyto projekty podceňovat. Jsou důležitým zdrojem dat pro registraci nového léku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *