Jak se připravit na návrat do práce po mateřské?

Pro monitorku vracející se po mateřské zpět do procesu to většinou neznamená navázat hladce tam, kde před odchodem na MD skončila. Protože čím delší doba uplynula, tím více se toho změnilo a tím náročnější je návrat zpět. A to i v případě, kdy se vrací ke stejnému zaměstnavateli.

Nejdůležitější pro ženu v této situaci je vědomí, že je o její dítě perfektně postaráno.

Naplánujte si proto pokud možno návrat do práce tak, aby vaše dítě mělo dostatek času zvyknout si na hlídání nebo na školku. Každé dítě vnímá změnu jinak a málokdy je to ze dne na den. Adaptace na nové prostředí či nového člověka může trvat i měsíc a je pozvolné. Nelze očekávat, že hned od prvního dne vydrží ve školce 8 hodin!

Důležité je také osvěžit si své dovednosti a znalosti v oboru. V tom našem jde především o angličtinu a legislativu. Proto se poslední měsíce před nástupem do práce věnujete právě jim.

Angličtinu trénujte poslechem filmů, podcastů, přednášek na TED, audioknih, apod. Čtěte články z oboru nebo příspěvky na LinkedIn v angličtině. Případně si zaplaťte pár lekcí na rozmluvení.

Změny legislativy v oboru nejlépe zachytíte, pokud budete sledovat stránky SÚKL, EMA a FDA. U všech se dá nastavit automat na zasílání novinek. Případně se přihlaste k odběru mého Newsletteru nebo se připojte do skupiny Monitorský klub, kde novinky pravidelně sdílím.

I když k žádným změnám za dobu vaší ”dovolené” nedošlo, přesto je s výhodou osvěžit si paměť nahlédnutím do platné legislativy a GCP. Na stránkách SÚKL najdete kompletní právní rámec pro klinická hodnocení.

Připomeňte se také svým kolegům! Zavolejte jim a potkejte se s nimi. Zajímejte se o firemní novinky a změny, pokud se vracíte do stejné společnosti.

Nastupujete-li do nové firmy, zjistěte si co nejvíce informací třeba tady na LinkedIn. Propojte se s budoucími kolegy a dejte s nimi řeč.

Připravíte si tak pevné základy pro nový začátek. Sebevědomě pak můžete říci: „Jsem v plné síle zpět!”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *