Jak se perfektně připravit na comonitoring

Jste začínající monitor a čeká vás comonitoring? Pak právě pro vás mám 5 tipů, jak se správně připravit, aby proběhl v klidu a bez zbytečných zádrhelů.

Společná návštěva monitora a jeho Line managera na centru je součást kontroly práce monitora. Není třeba se jí obávat, ale spíš na ni nahlížet jako na možnost vyladit své monitorské dovednosti. Při tomto druhu návštěvy děláte svou běžnou práci, jen jste na to dva.

Připomíná mi to okamžiky, kdy sleduju jak můj muž něco kutí a když si všimne, že ho pozoruju, okřikne mě: „Nedívej se mi na ruce!” Má to prý z dětství, kdy ho při práci sledoval kritickým okem jeho táta. To se mu pak vždycky začaly třást ruce a dílo se mu nepovedlo. 😊

Při společném monitoringu je to vlastně podobné. Když vám při SDV nebo počítání léků nahlíží přes rameno nadřízený, nemusí vám to být příjemné.

Ke klidu vám velmi pomůže důkladná příprava:

1. Informujte centrum

Na centrum nelze jen tak přijít ve větším počtu. Je nutné oznámit to studijnímu týmu dostatečně s předstihem a potvrdit si to s nimi písemně. Domluvte se, zda budete moci být na stejném místě jako vždy při monitoringu nebo vám přidělí jinou místnost.

2. Schůzka s hlavním zkoušejícím

Požádejte PI, aby byl alespoň na chvíli při comonitoringu přítomen.

3. Udělejte si podrobný plán návštěvy

Promyslete si, kam se společně v rámci comonitoringu půjdete podívat a s kým budete potřebovat mluvit. Může to být lékárna nebo třeba specializované pracoviště, které se na studii podílí. Nezapomeňte i jim vaši společnou návštěvu oznámit dostatečně dopředu.

Ujasněte si, které pacienty a návštěvy budete verifikovat.

4. Důkladně se připravte

Před comonitoringem si projděte minulé reporty a zkontrolujte stav issues. Uzavřete vše, co se uzavřít dá.
Připomeňte si cíle studie a jejich plnění.
Zkontrolujte dataflow.
Připravte si přehledně dokumenty na založení a na podpis od PI.

5. Navigace

Pokud nejedete společně a doprovod na centru ještě nebyl, nezapomeňte mu dát jasné instrukce, jak se na centrum dostane. Přidejte i informaci, kde je možné zaparkovat a hlavně, kde se sejdete.

Po comonitoringu se většinou píše společný report.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *