Důkladná příprava před první návštěvou centra

Pokud si ťukáte na čelo, co je to za radu, pak vězte, že jsem zažila situaci, kdy monitor přijel poprvé na centrum, neznal dobře ani protokol studie, natož aby něco věděl o zkoušejícím nebo jeho specializaci a přesto se choval jako mistr světa.

Jak to na zkoušejícího působilo a jaký to mělo dopad na jejich vztah, netřeba rozebírat. První návštěva centra udává směr, jakým se bude ubírat vaše další spolupráce. Není to jen o tom znát důkladně protokol studie. Jde o to vybudovat pevný základ založený na vzájemné důvěře, respektu a pochopení.

Jak na to?

Osvědčilo se mi zjistit si více informací v těchto hlavních oblastech:

CENTRUM

– Na co jsou machři?
– V čem slavili úspěchy?
– Psalo se o nich někdy a kde?
– Mají nějaké nadstandardní vybavení?
– Jaké studie u nich probíhaly, s jakým IP a komparátory, v jakých indikacích a s jakými výsledky?
– Kdo je ředitel nemocnice a kdo přednosta oddělení?

Tyto informace vám pomohou blíže poznat nejen oddělení, kde bude studie probíhat, ale i postavení celé nemocnice

ZKOUŠEJÍCÍ

– Čím je známý hlavní zkoušející a čím spoluzkoušející?
– Co publikovali a v jakých odborných časopisech?
– Na jakých kongresech přednášeli a co bylo tématem?
– Jakých studií se zúčastnili a to hlavně u sponsora, kterého zastupujete?
– Na jakých advisory boardech spolupracují?

Hodně informací vám poskytnou články v odborných časopisech, třeba na https://www.nejm.org. Proběhlé studie najdete na www.clinicaltrials.gov. Přednášky lze najít třeba YouTube nebo na stránkách centra. Stojí za to se podívat, zda někteří nepublikují příspěvky na LinkedIn. Pokud ano, určitě si jich pár přečtěte.

SPECIALIZACE

Nemáte-li medicínské nebo zdravotnické vzdělání, je velmi vhodné prostudovat odborné články a literaturu v daném oboru (kardiologie, onkologie, diabetologie…). Budete tak pro zkoušející rovnocennějším partnerem. Zdá se vám to jako ztráta času? Vynaložené úsilí se vám bohatě vrátí! Pomůže vám to centrum lépe poznat a se zkoušejícími navázat přátelský vztah.

Informace, které zjistíte, jsou také dobrým konverzačním tématem, pokud se nechcete bavit jen o počasí a jaká byla cesta. Celkově budete působit profesionálně a zkoušející potěšíte a mnohdy mile překvapíte svými znalostmi. Vaše spolupráce na studiích bude na úplně jiné úrovni a dosáhnete lepších výsledků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *