Desatero moderní ženy

Moderní žena je úspěšnou a sebevědomou osobností. Je si vědoma svých silných stránek, které v životě naplno využívá a díky tomu roste. Zná také své slabiny a přijímá je. Ty, co nezbytně potřebuje, rozvíjí. Z těch ostatních si nedělá vrásky. 

Bez čeho se moderní žena neobejde, aby v současné době obstála a první větší krize ji nezlomila?

1. Je samostatná

Nespoléhá ve všem jen na svého partnera. Poradí si s drobnými opravami, ale i s těžšími pracemi, jako třeba štípání dřeva.

Má dokonalý přehled ve všem, co se ve společné domácnosti děje. Ideálně si vede seznam všech smluv, pojištění, spoření, hypotéky, půjček, apod. V případě, že by se s jejím partnerem něco stalo, nebude zaskočena.

Zapojuje se do plánování společných aktivit, jako jsou výlety a dovolené. Podílí se ale i na plánování větších cílů, jako třeba investice.

2. Je finančně nezávislá

Má detailní přehled o příjmech a výdajích v rodině a vede si o nich přehled.

Udržuje si dostatečnou finanční rezervu. Při mateřské si může přivydělávat a nebýt tak odkázána jen na podporu státu a partnerův příjem. Může začít s online podnikáním podle svých časových možností. Není to tak složité a lze si to časově uzpůsobit svým možnostem. 

3. Umí řídit auto

Moderní žena má řidičský průkaz a pravidelně řídí, aby si udržovala reflexy, odhad vzdálenosti, ale i předpokládaného chování ostatních řidičů. Pokud bydlí na vesnici, pravidelně jezdí do většího města, aby nevyšla ze cviku v silnějším provozu.

Umět řídit auto jí přináší nezávislost. Není tak odkázána na to, kdy má partner čas, aby ji odvezl k doktorovi, jel s ní nakoupit, dovezl dítě do školky, na kroužek. Může si také vyrazit na výlet, když se partnerovi nechce. Vše zvládne sama, pokud umí řídit.

4. Je něžnou prepperkou

Je připravena na možnou krizi, jako je třeba blackout tak, že si udržuje zásoby potravin a dalších nezbytných věcí pro přežití alespoň na jeden měsíc. O tom, jaké věci i potraviny je dobré mít v zásobě, chystám samostatný článek.

Moderní žena také zná základní bylinky a používá je k léčbě běžných neduhů.

5. Pečuje o své zdraví

Otužuje se celoročním a častým pobytem v přírodě. Každý den si najde chvíli na cvičení, které jí dělá radost a které ji udržuje v kondici. Dbá na pestrou stravu, neodbývá se fast foodem.

6. Umí anglicky

Neumět v této době anglicky je kariérní sebevražda! Proto si moderní žena udržuje aktivní angličtinu, i když ji momentálně nepoužívá. Využívá k tomu poslech audioknih, podcastů nebo filmů v angličtině. Ideální jsou také přednášky TED konferencí, kde si zároveň rozšiřuje obzory zajímavými tématy.

Aktivní angličtina jí také pomůže s hladším návratem do práce po mateřské. Navíc umožňuje kariérní flexibilitu v okamžiku, kdy se objeví zajímavá pracovní pozice v zahraničí.

7. Je sebe-vědomá

Nebojí se prosadit svůj názor jemnou ženskou silou. Je si vědoma svých ženských darů – intuice, empatie, schopnosti soucitu, něžnosti, křehkosti.

8. Pečuje o sebe

Má sebe na prvním místě. Ne děti, ne partnera. Sebe! 

Pokud totiž žena není zazdrojovaná, doma nic nefunguje. Je unavená, naštvaná, frustrovaná. Umí proto relaxovat a čas pro sebe pravidelně zařazuje mezi své aktivity. Řekne si o pomoc, pokud ji potřebuje. Zná svou cykličnost a podle toho si plánuje aktivity. V menstruační fázi odpočívá a nabírá síly.

9. Nebojí se výzev

Často vystupuje z komfortní zóny, protože ví, že jen tak se posune dál. Buduje svou osobní značku a posiluje svou důvěryhodnost.

Je odvážná a ochotná neustále překonávat své hranice. Nikdy v historii nebylo tak snadné rychle růst a dát o sobě vědět v krátké době celému světu!

10. Neustále se vzdělává

Pravidelně sleduje novinky v oboru. Díky těmto vědomostem je rovnocenným partnerem klientům, ale i vedoucím pracovníkům ve firmě.

Vzdělává se i mimo svůj obor. Tím, že má široké dovednosti, uplatní se lépe na pracovním trhu a má větší možnost volby

Znalost marketingu a prodeje jí usnadní “prodávat” své úspěchy a to jak uvnitř firmy, tak při hledání nové práce. Znalost copywritingu ocení při psaní jakýchkoli textů. Pro prezentace a různé grafické manuály zase využije znalost programu Canva.

Investuje do svého rozvoje. V současné době je běžné využít služeb mentora nebo kouče. Člověku to pomůže rozklíčovat zacyklenou mysl a lépe se poznat či rozhodnout.

 

Moderní žena je rovnocennou partnerkou jak svému muži, tak kolegům v práci. 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *