Desatero hvězdného monitora

Jaký je monitor, o kterého se firmy perou?

 

1️⃣ Je zvídavý 

Jde s dobou. Učí se novým dovednostem. Aktivně si vyhledává informace. Učí se od těch nejlepších. Vzdělává se v oboru i mimo něj. 

2️⃣ Sděluje své názory

Nestojí v koutě, ale říká nahlas svůj názor. Je vidět a slyšet!

3️⃣ Analyzuje problémy a přichází s řešením 

Nebojí se studijnímu manažerovi navrhnout řešení problémové situace. I kdyby ho ten nakonec nepoužil, bude ho brát jako akčního člověka, kterému to pálí. V budoucnu se mu to v dobrém vrátí.

4️⃣ Přizná chybu 

Nejhorší, co může monitor udělat, ja snažit se zakamuflovat své pochybení nebo opomenutí. Velmi rychle tak může ztratit dlouho budovanou důvěru. A co hůř, může ohrozit zdraví pacientů a důvěryhodnost studijních dat! Proto je za každých okolností čestný.

5️⃣ Dává o sobě vědět 

Zkušený monitor využívá možnosti LinkedInu k tomu, aby se podělil o své zkušenosti z monitoringu. Ví, že tím na sebe upozorní a bude zajímavý pro náboráře hledající monitorské hvězdy. Propojuje se také s dalšími profesionály z oboru a networkuje. 

6️⃣ Umí aktivně naslouchat

Naslouchá se zájmem potřebám studijního týmu a tím si buduje důvěru a pevný vztah. 

7️⃣ Nebojí se požádat o pomoc

Může se stát, že si s problémem ve studii přes veškerou snahu neví rady. Nehraje si v takové chvíli na všeználka, ale požádá o radu – projekťáka, kolegu, nadřízeného. 

8️⃣ Pečuje o své dobré jméno 

Dobrá pověst je nesmírně důležitá. Buduje se dlouho a velmi zvolna, ztratí se ale lusknutím prstů. Pokud opouští zaměstnání, nepálí za sebou mosty, ale vždy odchází s čistým stolem a v dobrém. Ví totiž, že se s bývalými kolegy může v budoucnu setkat v jiné firmě.

9️⃣ Odpočívá a dobíjí baterky 

Pečuje o sebe a klidně si dá i delší pauzu. Ví, že bez odpočinku přichází vyhoření. A že každý je nahraditelný.

🔟 Je připraven na změnu 

Může přijít kdykoli. Změny ve firmě, propouštění… Profík je proto připraven. Pravidelně si aktualizuje životopis i profil na LinkedIn. Má přehled o volných místech a platových podmínkách.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *